T494E477M010AH
Tantalum Capacitors - Solid SMD 470.UF 10.0V
product image
T494E477M010AH Picture
SeekIC No. : 001100810 Detail
T494E477M010AH: Tantalum Capacitors - Solid SMD 470.UF 10.0V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T494E477M010AH
Mfg:
Kemet
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 470 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 0.1 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 2824 Case Code - mm : 7260
Height : 3.8 mm Mfr Case Code : E Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : T494
Product : Tantalum Solid Low ESR Industrial Grade Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 10 Volts
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
ESR : 0.1 Ohms
Height : 3.8 mm
Mfr Case Code : E Case
Case Code - mm : 7260
Product : Tantalum Solid Low ESR Industrial Grade
Capacitance : 470 uF