T495A105M020ATE3K0
Tantalum Capacitors - Solid SMD 20 volts 1.0uF 20% Case A ESR=3000
product image
T495A105M020ATE3K0 Picture
SeekIC No. : 001092356 Detail
T495A105M020ATE3K0: Tantalum Capacitors - Solid SMD 20 volts 1.0uF 20% Case A ESR=3000
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T495A105M020ATE3K0
Quick Details
Capacitance : 1 uF Voltage Rating : 20 Volts
Tolerance : 20 % Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216 Height : 1.8 mm
Mfr Case Code : A Case Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Series : T495 Product : Tantalum Solid Low ESR Industrial Grade
Packaging : Reel
Description
ESR :
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm
Mfr Case Code : A Case
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 1 uF