T520A226M006ATE090
Tantalum Capacitors - Polymer SMD 6.3volts 22uF 20% ESR=90
product image
T520A226M006ATE090 Picture
SeekIC No. : 001065977 Detail
T520A226M006ATE090: Tantalum Capacitors - Polymer SMD 6.3volts 22uF 20% ESR=90
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T520A226M006ATE090
Mfg:
Kemet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 22 uF Voltage Rating : 6.3 Volts
ESR : 90 mOhms Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216 Height : 1.8 mm
Mfr Case Code : A Case Series : T520
Product : Tantalum Organic Polymer Low ESR Packaging : Reel
Description
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Product : Tantalum Organic Polymer Low ESR
Packaging : Reel
Voltage Rating : 6.3 Volts
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Capacitance : 22 uF
ESR : 90 mOhms
Mfr Case Code : A Case
Series : T520
Height : 1.8 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationT520A226M006ATE090
VendorKemet (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance22F
Voltage - Rated 6.3V
Tolerance±20%
Package / Case3216-18 (EIA) 1206
PackagingDigi-Reel?
FeaturesPolymer
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)90.0 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C