T520D157M010ATE015
Tantalum Capacitors - Polymer SMD 10volts 150uF 20% ESR=15
product image
T520D157M010ATE015 Picture
SeekIC No. : 001065902 Detail
T520D157M010ATE015: Tantalum Capacitors - Polymer SMD 10volts 150uF 20% ESR=15
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T520D157M010ATE015
Mfg:
Kemet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 150 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 15 mOhms Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343 Height : 3.1 mm
Mfr Case Code : D Case Series : T520
Product : Tantalum Organic Polymer Low ESR Packaging : Reel
Description
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
Product : Tantalum Organic Polymer Low ESR
Packaging : Reel
Mfr Case Code : D Case
Capacitance : 150 uF
Voltage Rating : 10 Volts
Height : 3.1 mm
Series : T520
ESR : 15 mOhms