T520D157M010ATE025
Tantalum Capacitors - Polymer SMD 150uF 10V ESR=25
product image
T520D157M010ATE025 Picture
SeekIC No. : 001065806 Detail
T520D157M010ATE025: Tantalum Capacitors - Polymer SMD 150uF 10V ESR=25
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T520D157M010ATE025
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 150 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 25 mOhms Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343 Height : 3.1 mm
Description
Tolerance : 20 %
Mfr Case Code : D Case
ESR : 25 mOhms
Capacitance : 150 uF
Voltage Rating : 10 Volts
Height : 3.1 mm