T97R106K075LSA
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10uF 75volts 10% R cs Conf COTS Fuse
product image
T97R106K075LSA Picture
SeekIC No. : 001085647 Detail
T97R106K075LSA: Tantalum Capacitors - Solid SMD 10uF 75volts 10% R cs Conf COTS Fuse
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T97R106K075LSA
Mfg:
Vishay/Sprague
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 75 Volts
ESR : 500 mOhms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 3024 Case Code - mm : 7660
Height : 3.6 mm Mfr Case Code : R Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Series : T97
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade
Capacitance : 10 uF
ESR : 500 mOhms
Mfr Case Code : R Case
Case Code - in : 3024
Case Code - mm : 7660
Series : T97
Height : 3.6 mm