T97R106M075HSB
CAP TANT 10UF 75V 20% 3024
product image
T97R106M075HSB Picture
SeekIC No. : 002993946 Detail
T97R106M075HSB: CAP TANT 10UF 75V 20% 3024
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T97R106M075HSB
Quick Details
Series: TANTAMOUNT® T97 Manufacturer: Vishay Sprague
Maximum Limiting Voltage : 3.5 V Capacitance: 10µF
Voltage - Rated: 75V Tolerance: ±20%
ESR (Equivalent Series Resistance): 500 mOhm Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 3024 (7660 Metric) Size / Dimension: 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm) Lead Spacing: -
Description
Tolerance: ±20%
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Type: Conformal Coated
Capacitance: 10µF
Manufacturer: Vishay Sprague
ESR (Equivalent Series Resistance): 500 mOhm
Manufacturer Size Code: R
Features: COTS (High Reliability)
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Package / Case: 3024 (7660 Metric)
Size / Dimension: 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Series: TANTAMOUNT® T97
Voltage - Rated: 75V