TA48M033F(TE16L,SQ
Low Dropout (LDO) Regulators VReg LDO OC drooping TS In=29V Out=3.3V
product image
TA48M033F(TE16L,SQ Picture
SeekIC No. : 00529566 Detail
TA48M033F(TE16L,SQ: Low Dropout (LDO) Regulators VReg LDO OC drooping TS In=29V Out=3.3V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TA48M033F(TE16L,SQ
Mfg:
Toshiba
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Input Voltage MAX : 29 V Output Voltage : 3.3 V
Dropout Voltage (Max) : 0.35 V at 250 mA Output Current : 1.45 A
Load Regulation : 105 mV Number of Outputs : 1
Output Type : Fixed Maximum Operating Temperature : + 85 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : HSOP-3
Description
Number of Outputs : 1
Mounting Style : SMD/SMT
Output Type : Fixed
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Output Voltage : 3.3 V
Input Voltage MAX : 29 V
Package / Case : HSOP-3
Dropout Voltage (Max) : 0.35 V at 250 mA
Output Current : 1.45 A
Load Regulation : 105 mV