TAJA104K035H
CAP TANT 0.1UF 35V 10% 1206
product image
TAJA104K035H Picture
SeekIC No. : 002992576 Detail
TAJA104K035H: CAP TANT 0.1UF 35V 10% 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJA104K035H
Quick Details
Series: TAJ Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 0.1µF Maximum Limiting Voltage : 3.5 V
Voltage - Rated: 35V Tolerance: ±10%
ESR (Equivalent Series Resistance): 24 Ohm Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric) Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm) Lead Spacing: -
Manufacturer Size Code: A Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Lead Spacing: -
Features: General Purpose
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Manufacturer Size Code: A
Voltage - Rated: 35V
Capacitance: 0.1µF
Series: TAJ
Manufacturer: AVX Corporation
Packaging: Tape & Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance): 24 Ohm
Parameters:
Technical/Catalog InformationTAJA104K035H
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.1F
Voltage - Rated 35V
Tolerance±10%
Package / Case3216-18 (EIA) 1206
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)24.0 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C