TAJB107M010RNJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 100uF 20%
product image
TAJB107M010RNJ Picture
SeekIC No. : 001083399 Detail
TAJB107M010RNJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 100uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJB107M010RNJ
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 100 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 1.4 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3528
Height : 2.1 mm Mfr Case Code : B Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : TAJ
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 10 Volts
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Capacitance : 100 uF
Case Code - mm : 3528
Height : 2.1 mm
Mfr Case Code : B Case
Case Code - in : 1210
ESR : 1.4 Ohms
Series : TAJ
Parameters:
Technical/Catalog InformationTAJB107M010RNJ
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance100F
Voltage - Rated 10V
Tolerance±20%
Package / Case3528-21 (EIA)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)1.400 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C