TC100PA100RJ
Thick Film Resistors - Through Hole 100watt 100ohm 5%
product image
TC100PA100RJ Picture
SeekIC No. : 001411630 Detail
TC100PA100RJ: Thick Film Resistors - Through Hole 100watt 100ohm 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TC100PA100RJ
Mfg:
Ohmite
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 100 Ohms Tolerance : 5 %
Power Rating : 100 Watts Temperature Coefficient : 150 PPM / C
Termination Style : Radial Dimensions : 64.77 mm W x 85.09 mm L x 9.4 mm H
Description
Series :
Voltage Rating :
Operating Temperature Range :
Packaging :
Termination Style : Radial
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 150 PPM / C
Resistance : 100 Ohms
Power Rating : 100 Watts
Dimensions : 64.77 mm W x 85.09 mm L x 9.4 mm H