TF3524B-202Y8R0-01
Common Mode Inductors (Chokes) 2mH min. 0.025ohms 8.0A max.
product image
TF3524B-202Y8R0-01 Picture
SeekIC No. : 001173081 Detail
TF3524B-202Y8R0-01: Common Mode Inductors (Chokes) 2mH min. 0.025ohms 8.0A max.
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TF3524B-202Y8R0-01
Mfg:
TDK
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 2 mH Maximum DC Current : 8 Amps
Maximum DC Resistance : 0.02 Ohms Operating Temperature Range : - 20 C to + 120 C
Termination Style : SMD/SMT
Description
Impedance :
Tolerance :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Series :
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 2 mH
Operating Temperature Range : - 20 C to + 120 C
Maximum DC Resistance : 0.02 Ohms
Maximum DC Current : 8 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationTF3524B-202Y8R0-01
VendorTDK Corporation
CategoryFilters
Inductance2mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)25.00 mOhm Max
Current 8A
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case1.339" L x 1.299" W x 1.024" H (34.00mm x 33.00mm x 26.00mm)