THS5012RJ
Wirewound Resistors - Chassis Mount 12 Ohms 50W 50PPM
product image
THS5012RJ Picture
SeekIC No. : 001292782 Detail
THS5012RJ: Wirewound Resistors - Chassis Mount 12 Ohms 50W 50PPM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
THS5012RJ
Mfg:
TE Connectivity / Holsworthy
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 12 Ohms Tolerance : 5 %
Power Rating : 50 Watts Temperature Coefficient : 50 PPM / C
Series : THS Dimensions : 30 mm W x 51 mm L x 17 mm H
Product : Power Resistors Wirewound Aluminum Housed
Description
Operating Temperature Range :
Packaging :
Tolerance : 5 %
Power Rating : 50 Watts
Temperature Coefficient : 50 PPM / C
Resistance : 12 Ohms
Series : THS
Dimensions : 30 mm W x 51 mm L x 17 mm H