THX276K060P6A
Tantalum Capacitors - Wet 60V 220uF 10%
product image
THX276K060P6A Picture
SeekIC No. : 001104629 Detail
THX276K060P6A: Tantalum Capacitors - Wet 60V 220uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
THX276K060P6A
Mfg:
Vishay/Sprague
  • Qty
  • 0~21
Quick Details
Capacitance : 27 uF Voltage Rating : 60 Volts
Tolerance : 10 % Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Series : THX
Product : Tantalum Wet Hermetically Sealed
Description
ESR :
Package / Case :
Dimensions :
Packaging :
Voltage Rating : 60 Volts
Tolerance : 10 %
Capacitance : 27 uF