TMK212SD153JD-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 0805 25V 15nF 5%
product image
TMK212SD153JD-T Picture
SeekIC No. : 00840167 Detail
TMK212SD153JD-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 0805 25V 15nF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK212SD153JD-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 0.015 uF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 25 Volts Case Code - in : 0805
Case Code - mm : 2012 Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : General Type MLCCs Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code :
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 0805
Case Code - mm : 2012
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 0.015 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK212SD153JD-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCapacitors
Capacitance0.015F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±5%
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature Coefficient-
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesLow Distortion
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C