TMK212SD223JG-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 0805 25V 22nF 5%
product image
TMK212SD223JG-T Picture
SeekIC No. : 00849286 Detail
TMK212SD223JG-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 0805 25V 22nF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK212SD223JG-T
Quick Details
Capacitance : 0.022 uF Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code :
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Capacitance : 0.022 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK212SD223JG-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCapacitors
Capacitance0.022F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C