TMK212SD472KD-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 0805 25V 4.7nF 10%
product image
TMK212SD472KD-T Picture
SeekIC No. : 00835921 Detail
TMK212SD472KD-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 0805 25V 4.7nF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK212SD472KD-T
Quick Details
Capacitance : 4700 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Capacitance : 4700 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK212SD472KD-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCapacitors
Capacitance4700pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C