TMK316B7475KL-T
CAP CER 4.7UF 25V 10% X7R 1206
product image
TMK316B7475KL-T Picture
SeekIC No. : 002937097 Detail
TMK316B7475KL-T: CAP CER 4.7UF 25V 10% X7R 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK316B7475KL-T
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: M Manufacturer: Taiyo Yuden
Capacitance: 4.7µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Voltage - Rated: 25V
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 4.7µF
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Series: M
Manufacturer: Taiyo Yuden
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK316B7475KL-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance4.7F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX7R
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-