TMK316SD473JF-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 25V 47nF 5%
product image
TMK316SD473JF-T Picture
SeekIC No. : 00854522 Detail
TMK316SD473JF-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 25V 47nF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK316SD473JF-T
Quick Details
Capacitance : 0.047 uF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 25 Volts Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216 Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Temperature Coefficient / Code :
Tolerance : 5 %
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 0.047 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK316SD473JF-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.047F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±5%
Package / Case1206 (3216 metric)
Temperature Coefficient-
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesLow Distortion
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C