TMK316SD473KF-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 25V 47nF 10%
product image
TMK316SD473KF-T Picture
SeekIC No. : 00847148 Detail
TMK316SD473KF-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 25V 47nF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK316SD473KF-T
Quick Details
Capacitance : 0.047 uF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 0.047 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK316SD473KF-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCapacitors
Capacitance0.047F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C