TMK316SD683KF-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 25V 68nF 10%
product image
TMK316SD683KF-T Picture
SeekIC No. : 00850280 Detail
TMK316SD683KF-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 1206 25V 68nF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TMK316SD683KF-T
Quick Details
Capacitance : 0.068 uF Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code :
Capacitance : 0.068 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationTMK316SD683KF-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCapacitors
Capacitance0.068F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C