TN80C186XL20
IC MPU 16BIT 5V 20MHZ EXT 68PLCC
product image
TN80C186XL20 Picture
SeekIC No. : 003515110 Detail
TN80C186XL20: IC MPU 16BIT 5V 20MHZ EXT 68PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TN80C186XL20
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : AUC Processor Type: 80C186
Features: XL suffix, 16-Bit, Extended Temp Speed: 20MHz
Voltage: 5V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 68-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 68-PLCC
Packaging: Tube
Voltage: 5V
Package / Case: 68-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 68-PLCC
Speed: 20MHz