TN80C188EB20
IC MPU 16BIT 5V 20MHZ EXT 84PLCC
product image
TN80C188EB20 Picture
SeekIC No. : 003515113 Detail
TN80C188EB20: IC MPU 16BIT 5V 20MHZ EXT 84PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TN80C188EB20
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : AUC Processor Type: 80C188
Features: EB suffix, 16-Bit, Extended Temp Speed: 20MHz
Voltage: 5V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 84-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 84-PLCC
Packaging: Tube
Voltage: 5V
Speed: 20MHz