TNPW080533K2BEEN
Thin Film Resistors - SMD 33.2Kohms .1% 25ppm
product image
TNPW080533K2BEEN Picture
SeekIC No. : 001414229 Detail
TNPW080533K2BEEN: Thin Film Resistors - SMD 33.2Kohms .1% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TNPW080533K2BEEN
Mfg:
Vishay
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 33.2 KOhms Tolerance : 0.1 %
Temperature Coefficient : 25 PPM / K Package / Case : 0805 (2012 metric)
Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt) Series : TNPW
Voltage Rating : 150 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.45 mm H
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 0.1 %
Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Voltage Rating : 150 Volts
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Temperature Coefficient : 25 PPM / K
Resistance : 33.2 KOhms
Series : TNPW
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.45 mm H