TPC10AHM3/86A
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1.5KW 10V 5% Unidir
product image
TPC10AHM3/86A Picture
SeekIC No. : 00231756 Detail
TPC10AHM3/86A: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1.5KW 10V 5% Unidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TPC10AHM3/86A
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 14.5 V
Operating Voltage : 8.55 V Package / Case : SMPC
Breakdown Voltage : 9.5 V Peak Surge Current : 103 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 185 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Packaging : Reel
Operating Voltage : 8.55 V
Breakdown Voltage : 9.5 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Maximum Operating Temperature : + 185 C
Clamping Voltage : 14.5 V
Peak Surge Current : 103 A