TPSB107K002R0200
Tantalum Capacitors - Solid SMD 2.5V 100uF 10% Tol. 200 ESR
product image
TPSB107K002R0200 Picture
SeekIC No. : 001086706 Detail
TPSB107K002R0200: Tantalum Capacitors - Solid SMD 2.5V 100uF 10% Tol. 200 ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TPSB107K002R0200
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 100 uF Voltage Rating : 2.5 Volts
Tolerance : 10 % Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3528 Height : 2.1 mm
Mfr Case Code : B Case Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Series : TPS Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade
Packaging : Reel
Description
ESR :
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 100 uF
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade
Case Code - mm : 3528
Height : 2.1 mm