TPSD476M016R0080
Tantalum Capacitors - Solid SMD 47uF 16V 20% SERIII
product image
TPSD476M016R0080 Picture
SeekIC No. : 001085998 Detail
TPSD476M016R0080: Tantalum Capacitors - Solid SMD 47uF 16V 20% SERIII
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TPSD476M016R0080
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 47 uF Voltage Rating : 16 Volts
ESR : 80 mOhms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 3.1 mm Mfr Case Code : D Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : TPS
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade
Voltage Rating : 16 Volts
Capacitance : 47 uF
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
Height : 3.1 mm
Mfr Case Code : D Case
Series : TPS
ESR : 80 mOhms