TPSE686K020R0200
Tantalum Capacitors - Solid SMD 20V 68uF CASE E
product image
TPSE686K020R0200 Picture
SeekIC No. : 001088715 Detail
TPSE686K020R0200: Tantalum Capacitors - Solid SMD 20V 68uF CASE E
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TPSE686K020R0200
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 68 uF Voltage Rating : 20 Volts
ESR : 200 mOhms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 4.3 mm Mfr Case Code : E Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : TPS
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade
Capacitance : 68 uF
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
Voltage Rating : 20 Volts
ESR : 200 mOhms
Height : 4.3 mm