TRG100A120-12E12
Plug-In AC Adapters 100W 12V 8.34A 2.5mmx5.5mm DC STRT
product image
TRG100A120-12E12 Picture
SeekIC No. : 002764455 Detail
TRG100A120-12E12: Plug-In AC Adapters 100W 12V 8.34A 2.5mmx5.5mm DC STRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TRG100A120-12E12
Input Voltage Range : 90 VAC to 264 VAC Number of Outputs : 1
Output Power Rating : 100 W Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 8.34 A DC Output Connector : 2.5 mm Barrel Plug
AC Plug included/required : Required Commercial/Medical : Commercial
Efficiency : Level IV
Commercial/Medical : Commercial
Input Voltage Range : 90 VAC to 264 VAC
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
DC Output Connector : 2.5 mm Barrel Plug
Region : Universal
Mounting Style : Desktop
Output Power Rating : 100 W
Output Current (Channel 1) : 8.34 A