TRG100A120-35E12-Level-V
Plug-In AC Adapters 100W 90-264VAC 12V 4x1.7x9.5mm DC STRT
product image
TRG100A120-35E12-Level-V Picture
SeekIC No. : 002763284 Detail
TRG100A120-35E12-Level-V: Plug-In AC Adapters 100W 90-264VAC 12V 4x1.7x9.5mm DC STRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TRG100A120-35E12-Level-V
Mfg:
Cincon
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Region : Universal Mounting Style : Desktop
Input Voltage Range : 90 VAC to 264 VAC Number of Outputs : 1
Output Power Rating : 100 W Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 8.34 A AC Plug included/required : Required
Commercial/Medical : Commercial Efficiency : Level V
Description
DC Output Connector :
Commercial/Medical : Commercial
Efficiency : Level V
Input Voltage Range : 90 VAC to 264 VAC
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Region : Universal
Mounting Style : Desktop
Output Power Rating : 100 W
Output Current (Channel 1) : 8.34 A