TSW-137-23-T-S
CONN HEADER 37POS .100" SNGL TIN
product image
TSW-137-23-T-S Picture
SeekIC No. : 004532885 Detail
TSW-137-23-T-S: CONN HEADER 37POS .100" SNGL TIN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TSW-137-23-T-S
Mfg:
Samtec Inc (VA)
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationTSW-137-23-T-S
Connector TypeUnshrouded
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Height Above Board0.100" (2.54mm)
Number of Contacts LoadedAll
Number of Positions 37
Number of Rows1
PackagingBulk
Pitch0.100" (2.54mm)