TV04A131JB-G
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS, BI-DIRECTIONAL 400W 130V 5%
product image
TV04A131JB-G Picture
SeekIC No. : 00235726 Detail
TV04A131JB-G: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS, BI-DIRECTIONAL 400W 130V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TV04A131JB-G
Mfg:
Comchip Technology
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Channels : 1 Channel Clamping Voltage : 209 V
Operating Voltage : 3.5 V Package / Case : DO-214AC
Breakdown Voltage : 144 V Peak Surge Current : 40 A
Peak Pulse Power Dissipation : 400 W Packaging : Reel
Description
Polarity :
Termination Style :
Capacitance :
Maximum Operating Temperature :
Minimum Operating Temperature :
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Package / Case : DO-214AC
Peak Pulse Power Dissipation : 400 W
Peak Surge Current : 40 A
Operating Voltage : 3.5 V
Breakdown Voltage : 144 V
Clamping Voltage : 209 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationTV04A131JB-G
VendorComchip Technology
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AC, SMA
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)400W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
Voltage - Breakdown144V