TX2SA-12V-TH
Low Signal Relays - PCB TX2 Relay (Gold sputtering contacts)
product image
TX2SA-12V-TH Picture
SeekIC No. : 002570239 Detail
TX2SA-12V-TH: Low Signal Relays - PCB TX2 Relay (Gold sputtering contacts)
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TX2SA-12V-TH
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 12 VDC
Maximum Switching Current : 2 A Coil Type : Single Side Stable
Power Consumption : 140 mW
Description
Contact Current Rating :
Coil Current :
Termination Style :
Isolation :
Insertion Loss :
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Maximum Switching Current : 2 A
Coil Type : Single Side Stable
Coil Voltage : 12 VDC
Power Consumption : 140 mW