TXD2SA-24V-6
Low Signal Relays - PCB 2A 24VDC 230MW SMD RELAY
product image
TXD2SA-24V-6 Picture
SeekIC No. : 002568408 Detail
TXD2SA-24V-6: Low Signal Relays - PCB 2A 24VDC 230MW SMD RELAY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TXD2SA-24V-6
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 24 VDC
Maximum Switching Current : 2 A Coil Type : Single Side Stable
Power Consumption : 230 mW
Description
Contact Current Rating :
Coil Current :
Termination Style :
Isolation :
Insertion Loss :
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Maximum Switching Current : 2 A
Coil Type : Single Side Stable
Coil Voltage : 24 VDC
Power Consumption : 230 mW