TZC3P300A110R00
Trimmer / Variable Capacitors 6.5 - 30PF 100V N120
product image
TZC3P300A110R00 Picture
SeekIC No. : 001105658 Detail
TZC3P300A110R00: Trimmer / Variable Capacitors 6.5 - 30PF 100V N120
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TZC3P300A110R00
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance Range : 30 pF Tolerance : 0.1 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT Product : Trimmer Capacitors - Ceramic Dielectric
Description
Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT
Product : Trimmer Capacitors - Ceramic Dielectric
Capacitance Range : 30 pF
Tolerance : 0.1 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationTZC3P300A110R00
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance Range6.5 ~ 30pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesColor Coded
Package / Case0.177" L x 0.126" W x 0.063" H (4.50mm x 3.20mm x 1.60mm)