TZY2Z010A001R00
Trimmer / Variable Capacitors 10PF
product image
TZY2Z010A001R00 Picture
SeekIC No. : 001105821 Detail
TZY2Z010A001R00: Trimmer / Variable Capacitors 10PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TZY2Z010A001R00
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance Range : 1 pF Tolerance : 0.1 %
Voltage Rating : 25 Volts Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT Product : Trimmer Capacitors - Ceramic Dielectric
Description
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT
Product : Trimmer Capacitors - Ceramic Dielectric
Tolerance : 0.1 %
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance Range : 1 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationTZY2Z010A001R00
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance Range0.5 ~ 1pF
Voltage - Rated 25V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesColor Coded
Package / Case0.126" L x 0.098" W x 0.049" H (3.20mm x 2.50mm x 1.25mm)