UD2-24SNU
Low Signal Relays - PCB DPDT 24V SNGL COIL
product image
UD2-24SNU Picture
SeekIC No. : 002572658 Detail
UD2-24SNU: Low Signal Relays - PCB DPDT 24V SNGL COIL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UD2-24SNU
Mfg:
NEC
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 24 V
Maximum Switching Current : 1 A Coil Current : 1 A
Coil Type : Single Latching Power Consumption : 30 W
Termination Style : PCB Terminals
Description
Contact Current Rating :
Isolation :
Insertion Loss :
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Maximum Switching Current : 1 A
Coil Type : Single Latching
Coil Voltage : 24 V
Coil Current : 1 A
Power Consumption : 30 W