UHE1A101MDD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 10V 105c PET
product image
UHE1A101MDD1TD Picture
SeekIC No. : 00708826 Detail
UHE1A101MDD1TD: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 10V 105c PET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UHE1A101MDD1TD
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 5 mm Dia. x 11 mm L
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors Packaging : Ammo Pack
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Dimensions : 5 mm Dia. x 11 mm L
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 100 uF