UHM1C102MPD3TD
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1000uF 16V 105c
product image
UHM1C102MPD3TD Picture
SeekIC No. : 00712152 Detail
UHM1C102MPD3TD: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1000uF 16V 105c
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UHM1C102MPD3TD
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Lead Style : Cut Capacitance : 1000 uF
Tolerance : 20 % Voltage Rating : 16 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Termination Style : Radial
Dimensions : 10 mm Dia. x 20 mm L Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors
Packaging : Ammo Pack
Description
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Voltage Rating : 16 Volts
Capacitance : 1000 uF
Dimensions : 10 mm Dia. x 20 mm L