UMT1A470MDH1TE
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 47uF 10V 6.3x5
product image
UMT1A470MDH1TE Picture
SeekIC No. : 00739776 Detail
UMT1A470MDH1TE: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 47uF 10V 6.3x5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UMT1A470MDH1TE
Mfg:
Nichicon
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 47 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 6.3 mm Dia. x 5 mm L x 5 mm H
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 47 uF
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 5 mm L x 5 mm H