UMT1C100MDD
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 16volts 10uF 4x5 20% 1.5LS
product image
UMT1C100MDD Picture
SeekIC No. : 00709927 Detail
UMT1C100MDD: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 16volts 10uF 4x5 20% 1.5LS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UMT1C100MDD
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Lead Style : Cut Capacitance : 10 uF
Tolerance : 20 % Voltage Rating : 16 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Termination Style : Radial
Dimensions : 4 mm Dia. x 5 mm L x 5 mm H Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Packaging : Bulk
Description
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Voltage Rating : 16 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Capacitance : 10 uF
Lead Style : Cut
Dimensions : 4 mm Dia. x 5 mm L x 5 mm H