UNR211300L
TRANS PNP W/RES 80 HFE MINI 3P
product image
UNR211300L Picture
SeekIC No. : 003437182 Detail
UNR211300L: TRANS PNP W/RES 80 HFE MINI 3P
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNR211300L
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Clamping Voltage : 13.5 V Transistor Type: PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Resistor - Base (R1) (Ohms): 47k Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 47k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 80 @ 5mA, 10V Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max): 500nA Frequency - Transition: 80MHz
Power - Max: 200mW Mounting Type: Surface Mount
Series: -
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Power - Max: 200mW
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP - Pre-Biased
Resistor - Base (R1) (Ohms): 47k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 47k
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Current - Collector Cutoff (Max): 500nA
Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 300µA, 10mA
Frequency - Transition: 80MHz
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 80 @ 5mA, 10V
Supplier Device Package: Mini3-G1
Parameters:
Technical/Catalog InformationUNR211300L
VendorPanasonic - SSG
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Power - Max200mW
Resistor - Base (R1) (Ohms)47K
Frequency - Transistion80MHz