UNR212100L
TRANS PNP W/RES 40 HFE MINI-3
product image
UNR212100L Picture
SeekIC No. : 003437491 Detail
UNR212100L: TRANS PNP W/RES 40 HFE MINI-3
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNR212100L
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Transistor Type: PNP - Pre-Biased Current - Collector (Ic) (Max): 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V Resistor - Base (R1) (Ohms): 2.2k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 2.2k DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 40 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 5mA, 100mA Series : CDNBS08-SLVU2.8-4
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA Frequency - Transition: 200MHz
Power - Max: 200mW Mounting Type: Surface Mount
Series: -
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA
Power - Max: 200mW
Packaging: Cut Tape (CT)
Resistor - Base (R1) (Ohms): 2.2k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 2.2k
Frequency - Transition: 200MHz
Current - Collector (Ic) (Max): 500mA
Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Supplier Device Package: Mini3-G1
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 5mA, 100mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 40 @ 5mA, 10V
Parameters:
Technical/Catalog InformationUNR212100L
VendorPanasonic - SSG (VA)
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Power - Max200mW
Frequency - Transistion200MHz