UNR221100L
TRANS NPN W/RES 35 HFE MINI 3P
product image
UNR221100L Picture
SeekIC No. : 003437360 Detail
UNR221100L: TRANS NPN W/RES 35 HFE MINI 3P
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNR221100L
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Transistor Type: NPN - Pre-Biased Current - Collector (Ic) (Max): 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V Resistor - Base (R1) (Ohms): 10k
Capacitance : 0.7 pF Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 10k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 35 @ 5mA, 10V Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max): 500nA Frequency - Transition: 150MHz
Power - Max: 200mW Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Supplier Device Package: Mini3-G1
Description
Series: -
Transistor Type: NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Resistor - Base (R1) (Ohms): 10k
Power - Max: 200mW
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 10k
Current - Collector Cutoff (Max): 500nA
Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 300µA, 10mA
Frequency - Transition: 150MHz
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 35 @ 5mA, 10V
Supplier Device Package: Mini3-G1
Parameters:
Technical/Catalog InformationUNR221100L
VendorPanasonic - SSG (VA)
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Power - Max200mW
Resistor - Base (R1) (Ohms)10K
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 5mA, 100mA
Frequency - Transistion150MHz