UNR222600L
TRANS NPN W/RES 100 HFE MINI-3P
product image
UNR222600L Picture
SeekIC No. : 003437080 Detail
UNR222600L: TRANS NPN W/RES 100 HFE MINI-3P
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNR222600L
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Transistor Type: NPN - Pre-Biased Current - Collector (Ic) (Max): 600mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 20V Capacitance : 0.7 pF
Resistor - Base (R1) (Ohms): 4.7k Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): -
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 100mA, 10V Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 80mV @ 2.5mA, 50mA
Current - Collector Cutoff (Max): - Frequency - Transition: 200MHz
Power - Max: 200mW Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Supplier Device Package: Mini3-G1
Description
Series: -
Transistor Type: NPN - Pre-Biased
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): -
Power - Max: 200mW
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Resistor - Base (R1) (Ohms): 4.7k
Current - Collector Cutoff (Max): -
Frequency - Transition: 200MHz
Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Supplier Device Package: Mini3-G1
Current - Collector (Ic) (Max): 600mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 20V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 80mV @ 2.5mA, 50mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 100mA, 10V
Parameters:
Technical/Catalog InformationUNR222600L
VendorPanasonic - SSG (VA)
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Transistor TypePNP - Pre-Biased
Power - Max200mW
Frequency - Transistion200MHz