UNR412100A
TRANS PNP W/RES 40HFE NS-B1
product image
UNR412100A Picture
SeekIC No. : 003437103 Detail
UNR412100A: TRANS PNP W/RES 40HFE NS-B1
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNR412100A
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Transistor Type: PNP - Pre-Biased Current - Collector (Ic) (Max): 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V Resistor - Base (R1) (Ohms): 2.2k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 2.2k DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 40 @ 100mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 5mA, 100mA Current - Collector Cutoff (Max): 1µA
Series : CDNBS08-SLVU2.8-4 Frequency - Transition: 200MHz
Power - Max: 300mW Mounting Type: Through Hole
Package / Case: 3-SIP Supplier Device Package: NS-B1
Description
Series: -
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA
Transistor Type: PNP - Pre-Biased
Packaging: Cut Tape (CT)
Resistor - Base (R1) (Ohms): 2.2k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 2.2k
Frequency - Transition: 200MHz
Current - Collector (Ic) (Max): 500mA
Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Power - Max: 300mW
Mounting Type: Through Hole
Supplier Device Package: NS-B1
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 5mA, 100mA
Package / Case: 3-SIP
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 40 @ 100mA, 10V
Parameters:
Technical/Catalog InformationUNR412100A
VendorPanasonic - SSG (VA)
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Power - Max300mW
Frequency - Transistion200MHz