UNR412200A
TRANS PNP W/RES 50HFE NS-B1
product image
UNR412200A Picture
SeekIC No. : 003437104 Detail
UNR412200A: TRANS PNP W/RES 50HFE NS-B1
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNR412200A
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Clamping Voltage : 13.5 V Transistor Type: PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max): 500mA Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Resistor - Base (R1) (Ohms): 4.7k Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 4.7k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 50 @ 100mA, 10V Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA Frequency - Transition: 200MHz
Power - Max: 300mW Mounting Type: Through Hole
Package / Case: 3-SIP Supplier Device Package: NS-B1
Description
Series: -
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA
Transistor Type: PNP - Pre-Biased
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Resistor - Base (R1) (Ohms): 4.7k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): 4.7k
Frequency - Transition: 200MHz
Current - Collector (Ic) (Max): 500mA
Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Power - Max: 300mW
Mounting Type: Through Hole
Supplier Device Package: NS-B1
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 50 @ 100mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 5mA, 100mA
Package / Case: 3-SIP
Parameters:
Technical/Catalog InformationUNR412200A
VendorPanasonic - SSG
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Power - Max300mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce40 @ 100mA, 10V
Frequency - Transistion200MHz