UP2B-681-R
Power Inductors 681uH 0.355A 1.97ohms
product image
UP2B-681-R Picture
SeekIC No. : 001185118 Detail
UP2B-681-R: Power Inductors 681uH 0.355A 1.97ohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2B-681-R
Quick Details
Inductance : 680 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.355 Amp Maximum DC Resistance : 1.97 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Dimensions : 10.41 mm W x 13.79 mm L x 6 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Inductance : 680 uH
Dimensions : 10.41 mm W x 13.79 mm L x 6 mm H
Maximum DC Current : 0.355 Amp
Maximum DC Resistance : 1.97 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2B-681-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance680H
Tolerance±20%
Package / Case0.550" L x 0.409" W x 0.236" H (13.97mm x 10.41mm x 6.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 452mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.970 Ohm Max