UP2SC-100-R
Power Inductors UP2SC 10UH SMT SHLD
product image
UP2SC-100-R Picture
SeekIC No. : 001186362 Detail
UP2SC-100-R: Power Inductors UP2SC 10UH SMT SHLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2SC-100-R
Mfg:
Cooper Bussmann
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Description
Inductance :
Tolerance :
Maximum DC Current :
Maximum DC Resistance :
Operating Temperature Range :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Dimensions :
Shielding :
Termination Style :
Package / Case :
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2SC-100-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0.500" L x 0.393" W x 0.192" H (12.70mm x 10.00mm x 4.90mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDrum Core
Current 2A