UP2SC-270-R
Power Inductors UP2SC 27UH SMT SHLD
product image
UP2SC-270-R Picture
SeekIC No. : 001187946 Detail
UP2SC-270-R: Power Inductors UP2SC 27UH SMT SHLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2SC-270-R
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2SC-270-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance27H
Tolerance±20%
Package / Case0.500" L x 0.393" W x 0.192" H (12.70mm x 10.00mm x 4.90mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDrum Core
Current 1.3A